International Association for Cryptologic Research

IACR, Eurocrypt, 2009, External Reviewers

Abdalla, Michel
Abe, Masayuki
Andreeva, Elena
Armknecht, Frederik
Bangerter, Endre
Bellare, Mihir
Benaloh, Josh
Bernstein, Daniel J.
Billet, Olivier
Bouillaguet, Charles
Broker, Reinier
Brown, Dan
Cash, David
Chandran, Nishanth
Chen, Lidong
Chevallier-Mames, Benoît
Clavier, Christophe
Cochran, Martin
Coron, Jean-Sébastien
Dent, Alex
Dodis, Yevgeniy
Duc, Dang Nguyen
Fiore, Dario
Fischer, Jan
Furukawa, Jun
Galbraith, Steven D.
Garay, Juan
Gazzoni Filho, Décio Luiz
Gebhardt, Max
Gennaro, Rosario
Gonzalez, Juan
Goubin, Louis
Gouget, Aline
Goyal, Vipul
van de Graaf, Jeroen
Halevi, Shai
Hanaoka, Goichiro
Hemenway, Brett
Heng, Swee Huay
Herbst, Christoph
Herranz, Javier
Hisil, Huseyin
Hoeper, Katrin
Hofheinz, Dennis
Holz, Thorsten
Hutter, Michael
Iorga, Michaela
Ishai, Yuval
Iwata, Tetsu
Jacobson, Michael
Jain, Abhishek
Kiltz, Eike
Koshiba, Takeshi
Krawczyk, Hugo
Kursawe, Klaus
Lamberger, Mario
Lange, Tanja
Lee, Younho
Lehmann, Anja
Lenstra, Arjen
Lindell, Yehuda
Lochter, Manfred
Lu, Steve
Lucks, Stefan
Lyubashevsky, Vadim
Margraf, Marian
Maximov, Alexander
    Mendel, Florian
Montenegro, Jose
Moran, Tal
Morrissey, Paul
Moss, Andrew
Naccache, David
Nad, Tomislav
Naehrig, Michael
Namprempre, Chanathip
Neven, Gregory
Nguyen, Phong
Niedermeyer, Frank
Noack, Andreas
O'Neill, Adam
Ogata, Wakaha
Ohkubo, Miyako
Oliveira, Leonardo
Oswald, Elisabeth
Page, Dan
Pandey, Omkant
Paul, Souradyuti
Peikert, Chris
Perlner, Ray
Persiano, Giuseppe
Pietrzak, Krzysztof
Pointcheval, David
Poschmann, Axel
Preneel, Bart
Priemuth-Schmid, Deike
Quisquater, Jean-Jacques
Ramzan, Zulfikar
Rappe, Dörte
Regenscheid, Andrew
Rezaeian Farashahi, Reza
Ristenpart, Thomas
Rose, Greg
Sakane, Hirofumi
Schläffer, Martin
Schmidt, Jörn-Marc
Schoenmakers, Berry
Schröder, Dominique
Schulte-Geers, Ernst
Segev, Gil
Shacham, Hovav
Shparlinski, Igor
Spitz, Stefan
Stam, Martijn
Stein, Oliver
Steinberger, John
Szekely, Alexander
Tillich, Stefan
Toft, Tomas
Tuengerthal, Max
Tunstall, Michael
Van Assche, Gilles
Vercauteren, Frederik
Vergnaud, Damien
Visconti, Ivan
Warinschi, Bogdan
Waters, Brent
Wee, Hoeteck
Wolf, Stefan
Wyseur, Brecht
Yerukhimovich, Arkady
Zenner, Erik
Zimmer, Sébastien